Aukštalipiai darbai arba pramoninis alpinizmas valant langus

Pasidalinkite!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Langų valymas pasitelkiant pramoninį alpinizmą

Aukštalipiai arba aukštuminiai darbai – tai darbai, kurie atliekami nemažame aukštyje siekiant nuplauti, nuvalyti, sumontuoti, renovuoti, restauruoti pastatą ar pastato langus. Dažniausiai šie darbai atliekami tuomet, kai kitais būdais sunkiai įmanoma pasiekti pastatų paviršių ir juos nuvalyti bei kuomet reikalinga periodinė priežiūra.

Į aukštalipių arba aukštuminių darbų atlikimą galima pasitelkti pakankamai naują, pažengią bei perspektyvią metodiką – pramoninį alpinizmą. Pramoninis alpinizmas naudingas tuomet, kai pastolių ar kitų įprastinių priemonių naudojimas yra netikslingas siekiant išvalyti sunkiai prieinamas vietas dideliame aukštyje. Pasinaudojus alpinizmo įrangą galima pasiekti bet kokias vietas. Šiai metodikai nėra kliūtis nei aukštis, nei sudėtinga darbo erdvės konfigūracija, nei uždara erdvė.

Aukštalipiai darbai yra reikalingi tuomet, kai norima išvalyti sunkiai prieinamose vietose langus. Juk švarūs langai – tai tarsi įmonės veidrodis, todėl į langų valymą įmonė turėtų žiūrėti atsakingai. Taigi, plaunat langus dideliame aukštyje yra dažnai naudojama tam skirta alpinistinė įranga, kuri yra profesionali ir sertifikuota. O darbą atliekantys žmonės – apmokyti, praėję specialius kursus ir turintys sertifikatus. Galima teigti, kad tiek žinios, tiek praktika darbuotojams leidžia užtikrinti kokybiškai atliktus darbus.

Aukštalipiais darbais galima atlikti įvairiausius valymo darbus – stiklinių fasadų plovimas ir valymas, dulkių siurbimas sunkiai prieinamose vietose, ventiliacijos, liftų šachtų valymas, stogo valymas, sniego ir varvekliu šalinimas ir t.t.

Pramoninis alpinizmas naudojamas ne tik išvalyti vietas, kurios sunkiai prieinamos, tačiau naudojant alpinistinę įrangą yra atliekami statybos montavimo bei remonto darbai.

Taigi, pramoninis alpinizmas vis dar Lietuvoje laikomas kaip pakankamai nauja metodika, tačiau dėl jo teikiamų privalumų vis labiau populiarėjantis.  Naudojant specialią alpinizmo įrangą galima aukštuose pastatuose išvalyti, suremontuoti, nudažyti tokias vietas, kurios anksčiau atrodydavo nepasiekiamos.