Kas yra valymo paslaugų outsourcing’as?

Pasidalinkite!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Valymo paslaugų pirkimas iš išorės (specializuotos valymo paslaugų įmonės), vadinamas valymo paslaugų outsourcing’u. Tai yra valymo paslaugų (patalpų valymas, teritorijų valdymas, namų tvarkymas) įsigijimas iš tas paslaugas teikiančios įmonės, visiškai arba iš dalies atsisakant samdomų valytojų pagalbos.

Šiomis dienomis, švara ir valymo paslaugos tampa vis svarbesnės, siekiant visapusio įmonės efektyvumo. Siekiant tinkamai palaikyti švarą, reikia išmanyti kaip tai daryti geriausiai. Visus valymo darbus kvalifikuotai atlikti vienam specialistui tiesiog neįmanoma. Norint turėti patikimą ir kvalifikuotą komandą, būtina keletą darbuotojų. Tai sau gali leisti tik didelės ir stiprios įmonės. Tačiau čia atsiranda papildomos problemos – kiekvienoje įmonėje valytojų – specialistų darbas labai netolygus. Vienur pasamdyti darbuotojai gali dirbti viršvalandžius, kitur – neturėti ką veikti. Taip pat visada susiduriama su samdomo darbuotojo atostogomis ar netikėta liga. Štai kodėl valymo paslaugų pirkimas iš specializuotos įmonės, daugeliu atveju išsprendžia šias problemas.

Pasaulyje jau seniai egzistuoja tokia praktika. JAV įvairių paslaugų outsourcingas (pirkimas iš specializuotų įmonių) siekia net apie 60 procentų visų įmonės pirkimų. Juk šiais laikais nieko jau nebestebina apsaugos tarnybų darbas, taip pat agentūros, atliekančios reklamos darbus, o taip pat ir įmonių vairuotojai samdomi iš kurjerinių tarnybų. Taigi, šiais moderniais laikais ir sava valytoja jau tampa prabanga, todėl samdomos valymo paslaugų įmonės.

Dažnai galima susidurti su mažų įmonių vadovų nuomone, kad jiems nereikia specialistų, užteks ir nekompetentingo asmens, kuris esant laikui sutvarkys aplinką. Tačiau tai yra klaidinga nuomonė. Tokių įmonių savininkai net nežino, kaip tvarkinga aplinka gali padėti jiems efektyviau ir produktyviau dirbti ir plėtoti savo verslą. Ir nesvarbu, kokio dydžio tai įmonė, visos norėdamos augti, turi rūpintis savo darbo aplinka.

Neretai būna taip, kad mažose įmonėse samdomi darbuotojai nėra pilnai apkrauti darbu arba kvalifikuoti specialistai yra per brangūs, todėl samdomi pigūs, bet nekvalifikuoti specialistai. Tačiau mažoms ir vidutinėms įmonėms geriausiai tiktų ne samdyti darbuotoją, bet pasitikėti specializuota paslaugų įmone. Valymo paslaugų pirkimas iš šalies galėtų tiek sumažinti išlaidas, tiek pagerinti darbo aplinkos kokybę.

Pagrindinės priežastys, dėl ko vertėtų pasidomėti valymo paslaugų outsourcing’u;

Kaštų optimizavimas

Neefektyvus samdomo valymo specialisto laiko panaudojimas bei papildomai sumokami mokesčiai. Juk ne visoms įmonėms reikia specialisto pilną darbo dieną. Šių išlaidų galima išvengti, pasitikint specializuotu paslaugų teikėju.

Atliekamų darbų kokybė

Vieno specialisto kompetencija dažnai yra ribota. Specializuotoje valymo paslaugų įmonėje renkama visų sričių specialistų komanda, įmonė turi teisingai parengtą darbo metodiką, paremta praktika.

Veiklos kontrolė

Samdant paslaugų įmonę iš šalies, nebelieka dar vienos problemos – samdomo darbuotojo (ar darbuotojų) veiklos kontrolė. Įmonėms belieka tik įvertinti rezultatus.

Susitelkimas ties pagrindine įmonės veikla

Outsourcing‘as leidžia įmonei sutelkti dėmesį ties pagrindine verslo veikla, perduodant tam tikras veiklos funkcijas išoriniam paslaugų teikėjui. Pasirenkant outsourcing‘ą nebereikia skirti energijos toms sritims, kurios nėra tiesiogiai susijusios su įmones veikla ir tuomet kompanija turės daugiau laiko bei galimybių susikoncentruoti į savo resursus, tenkindama kliento poreikius.

Atsakomybė ir lankstumas

Turint samdomą darbuotoją visuomet lieka rizika, kad jei jam kas nepatiks, tiesiog pakeis darbą, tačiau su valymo paslaugų įmone tai yra mažiau tikėtina. Save gerbianti įmonė niekuomet nenorės prarasti turimo kliento ar reputacijos bei pasitikėjimo, todėl beveik visuomet pasiseka surasti kompromisą ir sėkmingai dirbti toliau.

Ar jums reikalinga valymo paslaugų įmonė?

– turite per mažai valytojų – specialistų?

– sunku ieškant ir apmokant valymo specialistą?

– norite padidinti visapusį įmonės efektyvumą?

– siekiate pagerinti santykius su savo klientais?

– siekiate optimizuoti kaštus?

– norite sumažinti darbuotojų kontrolę?

Jei taip, tada jums būtinai turite pasidomėti valymo paslaugų outsourcingu.

Ką turite žinoti, prieš pradedami outsourcinti?

Jei vadovybė planuoja sudaryti su valymo paslaugų įmone iš išorės, tai turi aiškiai nusistatyti savo lūkesčius. Pirmiausia aiškiai apsibrėžti, kurias norėtų gauti, kitaip sakant – tiksliai pasakyti ko jie tikisi ir ko nori. Šioje vietoje visada gera idėja palyginti norimas gauti paslaugas su egzistuojančia situacija. Tai yra tarsi esamos įmonės efektyvumo įvertinimas. Toks įvertinimas leis susidaryti nuomonę apie bendrą situacijos ir aplinkos vaizdą bei suteiks pagrindines gaires renkantis paslaugų tiekėjus bei pageidaujamas paslaugas. Pasirinkus ir nustačius, kokios valymo paslaugos yra reikalingos, turi būti įvertinami kaštai. Vėlgi protingiausia būtų pradėti nuo pačios kompanijos ir jos būklės. Kokie dabartiniai kaštai? Ar planuojamas kaštų padidėjimas (sumažėjimas)? Iš esmės šiame etape sudaromas įmonės šiuo metu esmas vaizdas. Sukonkretinus šią informaciją, kelias į valymo paslaugų outsourcing‘ą bus daug aiškesnis.

Faktoriai, lemiantys outsourcing‘o tiekėjo pasirinkimą

Kokį outsourcing‘o tiekėją įmonei pasirinkti? Į ką būtina atkreipti dėmesį? Šie klausimai nėra be atsakymo. Praktikoje egzistuoja svarbiausi kriterijai, pagal kuriuos galima spręsti, ar outsourcing‘ą siūlanti firma atitiks lūkesčius, ar bus užtikrintas problemų sprendimas įmonės naudai, ar paslaugos bus pateikiamos operatyviai. Remiantis šiais kriterijais gali būti atsakyta aibė kitų klausimų. Remiantis statistika, svarbiausi faktoriai pasirenkant outsourcing‘o tiekėją yra šie:

• Teigiamas požiūris į klientą ir nuoširdus norėjimas jam padėti;

• Aukšta atliekamų darbų kokybė ir teisingai pasirinkta metodika;

• Noras bendradarbiauti ir išlaikyti ilgalaikius santykius;

• Paslaugų kaina;

• Atsiliepimai, rekomendacijos bei reputacija;

• Lankstumas, kompromisų paieška;

• Paslaugų teikimo vieta.